Trikraljevska akcija 2013

Tudi letos so koledniki prinesli sporočilo, da se je Ljubezen znova rodila, da je v sredo naših src prinesla mir in pogum, da je mogoče v novem letu priklicati nazaj razumevanje, spoštovanje, medsebojno pomoč, ljubezen…celo tja, kjer je vojna, lakota, begunstvo, bolezen, nepismenost, brezpotja, kolibe, revščina …

Morda se nam zdi nevredno in nespametno, da bi se zavzeli za resnico, dobroto, pogum, napredek, ko pa je toliko laži, hinavščine, goljufije, egoizma in brutalnosti.

Toda v globini srca čutimo, da je mogoče tudi drugače misliti, da smo sposobni reči tudi prijazno besedo, da je naš pogled lahko osrečujoč, da je preprosta gesta lahko rešitev.

Naši otroci, ki so letos sodelovali v Trikraljevski akciji, so obiskovali domove po vsej župniji.

Oznanjali so veselo oznanilo in zbirali darove za: nove šole, sirotišnice, ceste, mostove, da bodo naši misijonarji lahko omogočali otrokom v revnih deželah zavetje, preživetje, vzgojo, izobrazbo ter pripravo na normalno življenje.