Oznanila za 35. teden 2019

Tedaj mu je nekdo rekel: »Gospod, ali je malo teh, ki se bodo rešili?« On pa jim je dejal: »Prizadevajte si, da vstopite skozi ozka vrata, kajti povem vam: veliko jih bo želelo vstopiti, pa ne bodo mogli …« (Lk 13,23-24)

Ti si pa res čuden, Jezus!

Vsi delajo reklamo za široka vrata. Vrata popustov in razprodaj, po načelu »plačaš dva, dobiš tri«, ničvrednih reklamnih daril, darilnih bonov, nagradnih kartic, s katerimi lahko postaneš milijonar, diet, ki ti pomagajo shujšati, ne da bi ti  bilo treba manj jesti, tečajev, ki te naučijo tujega jezika v nekaj dneh, iger »podrgni in zadeni«. Sreče, ki jo najdeš  že lepo izdelano.

Ti pa nas spodbujaš, naj vstopimo skozi ozka vrata. Vrata podarjanja sebe drugim, bratstva z vsemi, nenavezanosti na stvari in ljudi, boja za mir in pravičnost, zvestobe ,prenašanja težav in trpljenja, dialoga in odpuščanja. Sreče, ki jo gradimo dan za dnem.

Si pa res čuden, Jezus!

Ne bojiš se, da bi ostal sam, ne spreminjaš mišljenja zaradi priljubljenosti, poslovne ali politične koristi. Ti vztrajaš: »Vstopite skozi ozka vrata. Izognite se zastoju, ki ga bodo povzročili tisti, ki bodo hoteli vstopiti skoznje, ko se bodo zavedeli, da so jih široka vrata vodila v nič. Takrat bo namreč prepozno.«

O vi vsi, ki vam je greh ljubši od nebes, pomislite vendar na svoj konec! Sedaj vam še sije sonce, sonce milosti in usmiljenja. Še vam je druga pot, pot pokore, odprta. Še imate v nebesih Mater. Stoji pred milostnim prestolom svojega Sina in prosi usmiljenja tudi za vas. Zato še nikdar ni bilo slišati, da se je kdo pogubil, ki se je k njej zatekel in se resnično spokoril. Zapustite svoje hudobno življenje, odpovejte se poželenju sveta, spreobrnite se k Bogu. Mati vas spremlja od zgoraj in izprosila vam bo moči.

(Vir: Sopotnik, avgust 2019)

TEDENSKI RAZPORED SVETIH MAŠ

za vse žive in rajne župljane

Bralca v nedeljo:  pri 1. sv. maši: Elza Vasle, Anka Trogar

pri 2. sv. maši: Ana Šram, Tea Pogorevc

Ureditev in krašenje župnijske cerkve: Šmatevž

Dežurni ministranti: Janez Vošner, Jošt Polak

Srečanje gospodarskega in župnijskega pastoralnega sveta bo v torek 27.08. po večerni maši. Med nami bo tudi g. dekan.

Verouk: začetek verouka bo 2. teden v septembru. Več o tem v naslednjih oznanilih.

Pojasnilo v zvezi z vodenjem župnije: g. Martin Cirar je še vedno župnik. V njegovi odsotnosti zaradi bolniškega dopusta (v župnišču v Šoštanju) ga za eno leto nadomeščam Vlado Bizjak. G. Martin ima še vedno svoje stanovanje v župnišču na Gomilskem ter je dobrodošel tudi za oltarjem, kolikor bo mogel in želel. Molimo za njegovo okrevanje in vrnitev nazaj.