Zimska srečanja za odrasle

no images were found

Srečanja za odrasle se odvijajo v Domu srečanj  ob sredah v zimskem času. Povabimo različne predavatelje, ki nam predstavijo zanimive teme. Včasih je predavanje potopisno, kjer nam kdo od naših župljanov predstavi zanimive dežele, ki jih obišče.  V dvorani župnijskega doma nam g. župnik predstavi kakšen poučen  film z versko vsebino.

V letu 2011/2012 so se nam predstavili:

– Živa Justinek, nam je predstavila študijsko potovanje  po Srednji Ameriki;

– Sestra Felicitas, nam je predavala o temi: “Kaj evropski in afriški kristjani lahko damo drug drugemu?” (sestra je  redovnica dominikanka iz Nigerije in  že nekaj let deluje v Sloveniji, trenutno poučuje verouk v župnijah Griže in Polzela);

– Dr. Karel Gržan nam je govoril o vrednotah;

– G. Benjamin Sitar iz Svetopisemske družbe Slovenije je predstavil temo: “Sveto pismo –vir moči in smisla”.

V okviru srečanj smo si ogledali še film o svetopisemskih deželah in film o Salamonu – izraelskem kralju.