Oznanila za 53. teden 2015

2015-53-1
Ko so ga (starši) zagledali, so se zavzeli in njegova mati mu je rekla: »Otrok, zakaj si nama to storil? Glej, tvoj oče in jaz sva te žalostna iskala.« In rekel jima je: »Kaj sta me iskala? Ali nista vedela, da moram biti v tem, kar je mojega Očeta?« (Lk 2,48–49)

Oznanila za 52. teden 2015

2015-52-1

2015-52-2SLAVA BOGU NA VIŠAVAH,
in NA ZEMLJI MIR LJUDEM!
Dovoli, da se ta, ki je prišel med nas kot betlehemsko  Dete
dotakne tvojega življenja.
Naj bo “Bog s teboj”.
Noče priti na silo.
Želi, da ga sprejmeš v svoje življenje,
v svoj dom, svojo družino.

Želi biti s teboj: v trudu tvojega vsakdana, v  sreči in nesreči, v veselju in žalosti; je zvest in te nikdar ne zapusti.
Sprejmi ga s iskrenim srcem!

Ta sveti večer in ta božični praznik obhajamo v svetem letu Božjega usmiljenja. Zato naj bi se pri letošnjem praznovanju Kristusovega rojstva, ki je prišel zaradi nas in našega odrešenja, še bolj globoko zavedali dragocenosti Božjega daru. Naj bi ga obhajali v hvaležnosti in veselju!
Voščila tudi ob župnijskem prazniku. Da bi bili čim bolj enega  duha in enega srca.
Vam vsem želim župnik s sodelavci

Oznanila za 51. teden 2015

2015-51-1
Ker pa je ljudstvo živelo v pričakovanju in so vsi v srcu mislili o Janezu, ali ni morda on Kristus, je Janez vsem govoril: »Jaz vas krščujem z vodo, pride pa močnejši od mene in jaz nisem vreden, da bi mu odvezal jermen njegovega obuvala: on vas bo krstil s Svetim Duhom in z ognjem. (Lk 3,15–16)