Oznanila za 49. teden 2018

Tisti čas je Jezus rekel svojim učencem: »Znamenja bodo na soncu, luni in zvezdah. Na zemlji bo stiska med narodi v zmedi zaradi bučanja morja in valov. In tedaj bodo videli Sina človekovega priti na oblaku z močjo in veliko slavo. Ko se bo to začelo dogajati, se vzravnajte in dvignite glave, kajti vaše odrešenje se približuje.« (Lk 21,25.27–28)

VSTOPILI SMO V ADVENTNI ČAS

Dragi župljani župnije Gomilsko in vsi povezani z našim občestvom!

Živimo v zahtevnih časih, ki od kristjanov pričakujejo zavzeto in dejavno vero, ki se razodeva v pristnem življenju iz vere in solidarnosti z bližnjimi, ki so v kakšni potrebi ali stiski. Župnik in vsi župnijski sodelavci vas vabimo k obnovi misijona, ki naj nam pomaga odkriti našo posebno srečo in odgovornost, da smemo živeti na tem lepem koščku slovenske zemlje in v teh časih, ki so sicer težki, a kljub vsemu prebujajo upanje.
Bog nas ljubi, zato nam je poslal Jezusa, našega odrešenika in brata. Marija pa nam kaže na Jezusa kot tistega, ki nas uči prav živeti. Zato nam naroča: »Kar koli vam Jezus reče, storite!«
Vabimo vas, da se v času obnove misijona – ta teden od petka do nedelje – udeležujete sv. maš z govorom za vse, poleg tega pa še tistih srečanj, ki so namenjena vašemu stanu.
Zakrament sprave – sveto spoved – boste lahko prejeli vsak dan pol ure pred mašo (razen v nedeljo pred drugo mašo) in med njo. Če le ne bo prehude ovire, vse dni pristopajte k svetemu obhajilu.
Misijonarja se bosta z otroki srečala zlasti na sobotnem oratoriju.
Sodelujte, odprite srca Božji ljubezni. In božič bo praznik Božjega prihoda!
Pozdravljajo: misijonarja p dr. Silvin Krajnc, p Pepi Lebreht in župnik

1. adventna nedelja—Nedelja Karitas

MIKLAVŽ VAS BO OBISKAL, OTROCI! V sredo popoldne, 5. decembra
Prihaja dan, ki se ga otroci veselite – god sv. Miklavža. Zdaj je že pred vrati.
K vam bo se bo s spremstvom pripeljal na kočiji: po 15.30 bo potoval skozi Šmatevž, nato skozi Zakl in Trnavo v Šentrupert, kjer se bo ob 16.00 uri v cerkvi v Šentrupertu srečal z vami in vam razdelil darilca.
Drugo srečanje z Miklavžem bo ob 17.00 uri v župnijski cerkvi na Gomilskem. Tudi tukaj vas bo nagovoril in se izkazal darežljivega. Darilca bo imel za vsakega otroka od najmanjših do petega razreda osnovne šole. Na prireditev pa ste vabljeni tudi večji. Starši pa ste naprošeni, da otroke spremljate.
Na obeh srečanjih boste imeli otroci priložnost pokazati, kako lepo znate moliti in Miklavžu zaupati skrivnost: da boste odslej še bolj pridni.
Bog povrni vsem odraslim, ki boste Miklavža podprli z darom – v župnijski cerkvi ga v nabiralnik Karitas, v Šentrupertu pa bo tudi nastavljena košarica.
Miklavž se tudi priporoča dobrim gospodinjam za piškote.

USTVARJALNE DELAVNICE ZA VSE VEROUČENCE
Za soboto načrtovane delavnice bodo v okviru popoldanskega oratorija (za tiste, ki jih tako ustvarjanje veseli). Oratorij se bo začel ob 13.00 (glej program OBNOVE MISIJONA na naslednji strani. Za material bo poskrbljeno. Izdelovali bomo unikatne okraske za božično drevesce in druge izdelke, ki so lahko lepo darilo izpod rok naših otrok. Na razpolago bodo od 9. 12. v cerkvi. Zalogo bomo po svojih zmožnostih sproti dopolnjevali. Priporočamo se za prostovoljne prispevke, s katerimi bomo pokrili stroške materiala in okrepčila med ustvarjanjem in se morda tudi kdaj kam napotili.   Marija Rančigaj

PROGRAM OBNOVE MISIJONA OD 7. DO 9. DECEMBRA 2018

petek, 7. december – prvi petek
ALI V RESNICI POZNAM BOGA?
Dopoldne obiski bolnikov za prvi petek /domači župnik
– 16.30 – češčenje – litanije Srca Jezusovega, posvetitev
– 17.00 – MAŠA Z GOVOROM ZA VSE
– 18.00 – srečanje za župnijske sodelavce (člani ŽPS, ključarji,
Karitas, pevci, krasilci, bralci beril, …) – Dom srečanj-zgoraj
            – srečanje za starše, zlasti vseh veroučencev – Dom srečanj-spodaj

sobota, 8. december – BREZMADEŽNA
MARIJA NOVA EVA – BLAGOR ČISTIM V SRCU
– 8.00 – MAŠA Z GOVOROM ZA VSE
Po maši srečanje za samske in ovdovele
– od 10.00 Obiski misijonarja bolnikov na domu, ki bodo sporočili željo
– 13.00 – srečanje za otroke – mini oratorij (za vse osnovnošolce), sklep z mašo ob 17.00
– 15.00 do 16.30 prilika za osebni pogovor z misijonarjem
– 16.30 – češčenje Najsvetejšega in pete litanije Matere Božje
– 17.00 – MAŠA Z GOVOROM ZA VSE
– 18.00 – srečanje za zakonce (Dom srečanj-spodaj)
            – srečanje za mlade (Dom srečanj-zgoraj)

nedelja, 9. december
BODITE MOČNI, NIKAR SE NE BOJTE!
– 7.30 – maša Z GOVOROM ZA VSE
– 10.00 – maša Z GOVOROM ZA VSE
– sklep obnove, druženje

1. adventna nedelja
Nedelja Karitas
Bibijana (Vivijana), muč.
7.30 za vse župljane žive in rajne
10.00 za +starše Andreja, Amalijo Urankar
Pri obeh mašah darovanje za Karitas

Frančišek Ksaver, duhovnik
17.00 za +Vero (god) in Viktorja Jelen

Barbara, mučenka
17.00 za +starše in brata Ostrožnik

Krispina (Pina), mučenka
!!! 7.30 za vse verne rajne
Rekolekcija dekanijskih duhovnikov s somaševanjem proti poldnevu
Miklavževanje za otroke

Nikolaj (Miklavž), škof
16.00 ne bo sv. maše –pridite na obnovo (v Šentrupertu)
17.00 za +Miro (r. d.), Ivano Strožer –obl.

PET – 7.12. prvi petek
Ambrož, škof, cerkveni učitelj
16.30 ZAČETEK OBNOVE MISIJONA, češčenje
17.00 za +Franca Derča –oblet.
za +Dragota Vovka

Brezmadežno spočetje device Marije
8.00 za +Milko Grah in Slavko Tiselj
za +Ivana Čulka
17.00 za +Marijo Pustoslemšek

2. adventna nedelja
Valerija, mučenka
7.30 za vse župljane žive in rajne
10.00 za +Antona Kovačiča –obl. in starše Kovačič Virant
za +Miro Rakun

V tem tednu:
Dežurni ministrant(ka): od petka VSI
Ureditev in krašenje župnijske cerkve: Gomilsko II.