Oznanila za 38. teden 2019

‘Vstal bom in šel k očetu in mu rekel: Oče, grešil sem zoper nebo in pred teboj. Nisem več vreden, da bi se imenoval tvoj sin. Vzemi me za enega od svojih najemnikov.’

In vstal je ter šel k očetu. Ko je bil še daleč, ga je oče zagledal in se ga usmilil; pritekel je, ga objel in poljubil.  (Lk 15,19 — 20)

»Živim s svojo skoraj triindevetdesetletno materjo, ki še vedno kuha, pomiva, pospravlja in opravlja nalogo telefonistke.

Pogosto se mi zgodi, da moram po večerji od doma. Ko se vrnem, ne glede na uro, jo najdem, kako me čaka na vratih. Ne vem, kako zazna, da prihajam. Zaklepanje garažnih vrat? Vklop stikala za luč?  Škripanje vhodnih vrat? Antene pričakovanja?

Večkrat sem jo poskušal prepričati, naj me ne čaka budna. Potem sem nekega večera nehal vztrajati.

Domov sem s vrnil zelo pozno. Stala je pri odprtih vratih. Rekel sem ji dokaj odločno: »Mama, morala bi biti v postelji, prestara si že, da bi ostala na nogah do tako pozne ure. Zakaj me hočeš na vsak način čakati?«

S svojo običajno milino mi je odgovorila: ‘To boš razumel takrat, ko boš prišel domov in ne boš več našel nikogar, ki bi te čakal.’

Od tistega večera se trudim, da ne prihajam domov prepozno, rekel pa ji nisem nič več.

Gotovost, da nas Bog vedno čaka, od koder koli in kadar koli se vrnemo, je najmočnejši dokaz  ljubezni, ki nam ga je lahko dal.«            T. Lasconi, 365+1 dan s Teboj

spodbuda za mlade
VZPONI IN PADCI SPADAJO SKUPAJ

Se tudi tebi kdaj zgodi, da kljub močni in jasni želji obupaš na pol poti ali še prej? Da se ti ovire zazdijo prehude? Da se utrudiš, pričneš dvomiti ali se prestrašiš? Nič hudega, to še ne pomeni, da si zguba! Alenka Rebula v povezavi s srčnimi željami piše o notranji moči in veščinah, ki jih lahko razvijamo, da dosežemo tudi najzahtevnejše cilje. Kako pristopiti?

Cilj izberi odgovorno. Daj si čas za razmislek in tehtanje, ko se odločiš, pa ne glej več nazaj. Zavedaj  se, da ima tvoja odločitev tudi posledice.

Odpovej se popolni svobodi. Odločitev te seveda omejuje, a to pot si izbral.

Veliko pričakuj od sebe. Zavedaj se, da ne bo šlo vedno vse gladko, s težavami se sooči in jim ne daj  priložnosti, da bi omajale tvojo odločitev.

Postajaj vzdržljiv. Uri se v zvestobi svojim sanjam in se ne sprašuj, koliko bo trajalo. Ne priganjaj se.

S seboj bodi potrpežljiv. Veseli se vsakega majhnega napredka. Zaradi  počasnosti si že ni treba premisliti!

Zaupaj si. Zanesi se nase – ko bodo prišle težave, jih boš znal premagati.

Redno delaj. Svoj čas uredi tako, da bo tvoja odločitev imela prednost.

Premaguj strah. Vsakič, ko je treba, zberi pogum, premagaj strah in naredi tisti korak.

Privošči si počitek. Išči pravo ravnotežje med naporom in počitkom, pomisli pa tudi na to: Si v resnici  utrujen ali se hočeš nalogi izogniti? Če si z nalogo občasno obremenjen, lahko sprejmeš izziv in izkusiš svojo moč.

Bog je tisti, ki je izoblikoval srčne želje po meri – tudi zate. Seveda pa ne pričakuje, da se boš mučil sam, prepuščen strahovom, dvomom in podcenjevalnim mislim. Zato se poleg zaupanja sebi uči tudi zaupanja Vanj, v njegovo ljubezen in dobroto. Z Njim ob strani si lahko močnejši, pogumnejši, vztrajnejši … pa tudi nežnejši, bolj spodbuden in razumevajoč, ko je to potrebno. Srečno … in srčno!             Po: Rad te/se imam

DELAVNICE MOLITVE IN ŽIVLJENJA
na Gomilskem

V Delavnicah molitve in življenja (DMŽ) se učimo potrpežljivo in vztrajno vstopati v osebni molitveni odnos z Gospodom, od prvih korakov do nedoumljivih globin kontemplacije.

Prek pouka in umiritvenih vaj večina udeležencev Delavnic postopoma doseže naslednje:

– osvobodijo se žalosti in tesnob,
– ozdravijo rane življenja,
– premagajo komplekse krivde, negotovosti in manjvrednosti,
– končno obnovijo svojo čustveno uravnovešenost in povrne se jim veselje do življenja. DMŽ dosežejo, da si božje in človeško podata roki.

Delavnica ponuja zelo preprosto, vendar učinkovito pot, ki nas posvečuje za podobnost s Kristusom: preneham biti ‘jaz sam’ z mojimi negativnimi lastnostmi in postopoma prevzemam Jezusove pozitivne lastnosti: potrpežljivost, moč, krotkost, ljubezen, ko se v vsaki novi okoliščini sprašujem:

“Kaj bi na mojem mestu storil Jezus?”

prvo srečanje Delavnic molitve in življenja bo

v četrtek 19. septembra ob 20.00

za † Anico Drev (obl.)

Bralca v nedeljo:   pri 1. sv. maši: Mojca Strožer, Nejc Lončar

pri 2. sv. maši: Nika Šram, Marko Vasle

Ureditev in krašenje župnijske cerkve: Gomilsko I.

Dežurni ministranti: Marko in Mitja Mak

V sredo 18.9. ob 20.00 je redno srečanje ŽPS. Člani lepo vabljeni!

V četrtek 19.9. ob 20.00 uvodno srečanje Delavnic molitve in življenja v Domu srečanj na Gomilskem.

Stična mladih 21.9. Prijavljenih je 11 mladih. Še je prostor na avtobusu!

V nedeljo 22.9. bomo po drugi maši krstili Nejo Cijan iz Gomilskega. Molimo zanjo in njeno družino.

V nedeljo 29.9. bo srečanje starejših, ob 10h maša z maziljenjem bolnikov, po maši pa bo pogostitev v Domu. Med nami bo eden od patrov frančiškanov iz Nazarij.