Oznanila za 28. teden 2012

NED., 8.7.
14. ned. med letom
Župnijski dan
Kilijan, škof, mučenec
7.30 – češčenje
8.00 – za vse župljane, žive in rajne
9.30 – za +Matildo, Franca in vse Rtvigove
Pri tej maši bo nabirka za animatorje
Sklep oratorija in župnijski dan    

PON., 9.7.      
Veronika, mistkinja
19.00 – za +Rotarjeve

TOR., 10.7.      
Amalija, redovnica  
19.00 – za +Jožefa -oblet. in Frančiško Rožič

SRE., 11.7.   
Benedikt, opat,
zavetnik Evrope  
19.00 – za +Jankota Lukanc

ČET., 12.7.
Mohor in Fortunat, diakon, mučenca
17.00 –- za +Amalijo Korun (v Šentrupertu)
19.00 – za +starše Borin in Jožeta Berzelak

PET., 13.7.
Henrik (Hinko), cesar     
19.00 – za +Martina Nemec

SOB., 14.7.
Kamil, duhovnik,
redovni ustanovitelj  
19.00 – za +Silvestro Završnik

NED., 15.7.  
15. ned. med letom
Bonaventura, škof,          
cerkveni učitelj    
7.30 češčenje
8.00 – za vse župljane—žive in rajne
9.30 – za +Radota Drev -oblet.

Z zaključkom oratorija in nedeljo, ko praznujemo župnijski dan, zaključujemo tudi »pastoralno leto«. Tako imenujemo čas pastoralnih dejavnosti – različnih dogajanj po župnijah – ki potekajo od začetka septembra do velikih poletnih počitnic in dopustov. V juliju in avgustu pa je redno bogoslužje, podeljevanje zakramentov, … Je pa manj drugih dejavnosti zlasti ni verouka. Je pa vsaj nekaj počitniških srečanj za otroke, romanja, izlet za ministrante. Vedno pa pride še kaj, kar ni bilo predvideno. Pustimo se presenetiti.

Bralci v nedeljo: I. Katja Kunst, Matjaž Rožič   II.  Petra Basle, Karli Vovk

Dežurni ministrant(ka): Lucijan Semprimožnik, Klemen Jernejc

Urejanje, krašenje župnijske cerkve: Zakl

ORATORIJ , ŽUPNIJSKI DAN
V tem prvem julijskem tednu je bilo osrednje dogajanje počitniški oratorij za otroke. Nad 80 otrok se vsak dan zbralo, da so skupaj doživljali koristno in prijetno počitniško udejstvovanje. Gotovo so bili ti dnevi obogatitev tudi za dobrih 20 deklet in fantov – animatorjev, ki so se posvečali otrokom. Bog jim povrni! Pa tudi vsem, ki ste karkoli naredili ali darovali v ta namen.
Sedaj pa naj oratorij odmeva skozi vse leto

Praznovanje župnijskega dne pa je zdaj, ko nastajajo ta oznanila, še prihodnost. Res bližnja, a  prihodnost, ki jo preveva upanje in pričakovanje. So pa prenekateri že vložili precej časa in energije v pripravi  na ta župnijski dogodek. Njim in vsem, ki se jim bodo v tem še pridružili, vnaprej: Bog lonaj! Je pa vredno marsikaj vložiti v to, da bi bili ljudje bolj povezani med seboj. V cerkvi je srečanje namenjeno predvsem Bogu, zato so kristjani že od vsega začetka po končanem bogoslužju nadaljevali s srečanjem bratov in sester v Kristusu. To so bile agape, ki so bile povezane z  gostoljubjem pri skupni mizi. Nekaj tega se pri nas udejanja v naših srečanjih po nedeljskih mašah od začetka adventa do velike noči. Bolj temeljito pa naj bi se to zgodilo na župnijski dan.  Tudi z vašim sodelovanjem. Hvala!