Oznanila za 52. teden 2016

2016-52-12016-52-2In večni Bog poslal je Sina,
ko polnost časov je prišla …
Ljubezni Božje globočina,
dobrote in usmiljenja!
On Sin, ki je Beseda večna,
ki Luč od večne je Luči,
prišel med nas ubog je; srečna
ga Mati v hlevčku porodi.
S pastirji tja pohitimo,
zazrimo v Božje Dete se,
se iz srca mu zahvalimo,
ker nas prišel odrešit je.

Voščilo: Božja ljubezen se je v sveti noči sklonila k nam. Za nas je postal Emanuel – Bog z nami. Naj vam v božičnih praznikih da to globoko doživeti in živo občutiti. Veselimo se Božje bližine!
     Vaš župnik s sodelavci

Oznanilo o učlovečenju in rojstvu Božjega Sina v človeški družini, ki mu vsako leto prisluhnemo ob božičnih praznikih, nas pretrese, če se le vanj poglobimo. Papež Frančišek v letošnji apostolski spodbudi Radost ljubezni, ki jo je napisal po sinodi o družini, pravi: »Skrivnost božiča in Nazareta je polna družinskega duha. V božičnih dneh iz nje pijejo radost ljubezni tudi krščanske družine, da bi obnovile svoje upanje in veselje« (AL 85).
    Iz božičnega voščila slovenskih škofov

BESEDA ŽIVEGA BOGA

V začetku je bila Beseda in Beseda je bila pri Boguin Beseda je bila Bog. In B2016-52-3eseda se je učlovečila in se je naselila med nami; in videli smo njeno slavo, slavo kakor edinorojenega od Očeta: polno milosti in resnice. (Jn 1,1.14)

BESEDA O BESEDI

VESELJE ZA VSE LJUDI Lk 2,15–20 in Jn 1,1–18

Dejstvo je, da se v tehnološko visoko razvitih družbah ljudje pogosto srečujejo z življenjskim nesmislom in naveličanostjo nad bivanjem. Ljudje trpijo zaradi krize odnosov. Čedalje manj je razumevanja med zakonci in v družinah. Imamo velike in lepo urejene hiše, a je v njih malo topline doma in tako malo prostora za otroški smeh. Kako krvavijo srca staršev, ko mora ob veliki imenitni hiši in počitniški hišici njihov otrok poiskati smisel življenja v skromni komuni za zdravljenje odvisnikov! Kako bi mogli mimo perečega problema osamljenosti starejših ali občutka nerazumevanja pri mladostnikih? Kako mimo naraščanja kriminala in nasilja? – Božični praznik pa nas spominja, da se je prav v tak svet težav, kjer so ljudje nezadovoljni, prišel rodit Kristus. Ob prvem božiču se je Kristus rodil v revščini hleva, danes prihaja v sodobno revščino« medsebojnih odnosov, »revščino« naveličanosti nad življenjem v »revščino« tesnobnih stanj sodobnega življenja. Prazniki so za osamljene in trpeče ljudi še težji.
»Glejte, oznanjam vam veliko veselje, ki bo za VSE ljudstvo« (Lk 2,10). Veselo božično sporočilo je namenjeno vsem ljudem! Od veselega sporočila, da je rojen Odrešenik, ni nihče izvzet. Danes se nimam česa sramovati. Poživiti moram vero, da Kristus prinaša rešenje vsem. – Na božični praznik se nam Bog bliža v vsej milini. O lepoti današnjega praznika piše apostol Pavel: »Razodela se je Božja milost, ki rešuje VSE ljudi. Vzgaja nas, naj se odpovemo brezbrižnosti in posvetnemu poželenju ter razumno, pravično in res pobožno živimo!« (Tit 2,11). Zato bo tisti, ki se je srečal z milino Boga, drugačen. Človek, ki veruje in se bliža Bogu, bo v tej bližini Boga našel moč za življenje, za vztrajanje in za to, da bo začel znova. – Naj nam sporočilo božičnega praznika prinese veselje, ki so ga oznanjali angeli, in upanje, saj se je Kristus rodil za vse ljudi. Blagoslovljen božič! (po: B. Rustja, Tvoje obličje iščem)

Naslovljeno na vas

TRIKRALJEVSKA AKCIJA
Tudi letos vas bodo obiskali trije kralji, ki bodo prinašali veselo sporočilo o Kristusovem rojstvu. Prijazno jih boste sprejeli; hvaležni vam bodo, če boste darovali za misijone, oziroma uboge v misijonskih deželah, pa tudi kaj sladkega zanje. Mladi v poslanstvu treh kraljev vas bodo obiskali v torek (na obhodu bodo ves dan). Če bodo kje zdoma, pa morda lahko sosedom kaj naročite glede obiska treh kraljev pri vas.
Božji blagoslov naj bo z vami ob tem srečanju.

BLAGOSLOV DOMA IN DRUŽINE
Lepo je bilo, ko sem lahko obiskoval domove po naseljih. Zdaj je to iz različnih vzrokov vedno težje. Največja težava je najti ljudi doma.
Zato bo najbolje, da tisti, ki želite obisk župnika, to sporočite in se dogovorimo za primeren čas. Vesel bom vaše želje po blagoslovu, ali da kaj skupaj zmolimo ali se le kaj pogovorimo. Obveznosti s tem v zvezi pa ne boste imeli nobenih.

ŽUPNIJSKI MISIJON
Prihodnje leto, naj bi še lepše obhajali božične praznike, saj bo po desetih letih pri nas v adventu—od 8. do 17. decembra 2017 župnijski misijon. Ta datum si zabeležimo na koledarju, z molitvijo za uspeh pa začnimo kar takoj.

VOŠČILO SLOVENSKIH ŠKOFOV: Božič nas uči in navdušuje za ljubezen, ki ljubi vse ljudi, vsakega človeka, ne glede na njegove vrline. V njem, ki je naš brat, smo postali bratje in sestre med seboj.
V teh svetih dneh se potrudimo, da se ne bomo ustavljali le na površini, ampak utrdili vero v sporočilo o razodeti Ljubezni in širili in živeli ljubezen v medsebojnih odnosih.
Duhovno bogat božič in blagoslovljeno novo leto 2017 voščimo še zlasti vsem bolnim in tistim, ki iz različnih razlogov ne morete v polnosti doživljati osrečujoče radosti življenja. Naše voščilo naj doseže tudi vse rojake v zamejstvu in po svetu, vse pravoslavne in evangeličanske brate po veri in vse ljudi dobre volje
Vaši škofje

MAŠNI NAMENI

NED – 25.12.
B O Ž I Č
Anastazija, mučenka    
7.00 za vse župljane—žive in rajne
7.30 za +Pavlo Iršič
10.00 za + Slavico Drolc

PON – 26.12.
ŠTEFAN, diakon, prvi mučenec, zavetnik župnijske cerkve in župnije
Župnijski praznik    
8.30 za župljane, domovino (blagoslov soli)
10.00 za +žpk dr. Štajnerja, vse dušne pastirje
za +Petra Pavla Koseca
za +Štefana Šlandra (god)
11.00 blagoslov konj /g. Janko Šket, g. Viki Košec

TOR – 27.12.
Janez, ap., evangelist
17.00 za +Ivana (god) in starše Vaš
Blagoslov vina

SRE – 28.12.
Nedolžni otroci, muč.    
17.00 za +Jankota Lukanca –oblet.

ČET – 29.12.
Peti dan božič. osmine
David, kralj
16.00 za +Danijela Matoteka (v Šentrupertu)
17.00 za +Franca Merzelja

PET – 30.12.
Sveta družina    
17.00 za +Ano -oblet. in Antona Laznik

SOB – 31.12.
Sedmi dan božič. osm.
17.00 v zahvalo, zahvalna pesem

NED – 1.1.2017
Marija, Božja Mati
Novo leto – dan miru 
7.30 za vse župljane – žive in rajne
10.00 za Božjo pomoč in Marijino varstvo /v Št.R. NE BO sv. maše

V tem tednu
Veroučne počitnice: verouka ne bo, pač pa sodelovanje pri sv. mašah.
Cerkveni ključarji: srečanje bo v ponedeljek (na Štefanovo) ob 19.00 uri v župnišču. Lepo vabljeni.
Svetopisemska skupina: se bo sešla v torek ob 17.45 uri v župnišču. 2016-52-4

Bralci v nedeljo—Novo leto: pri kateri maši boste, bodite na razpolago
Dežurni ministrant(ka): Luka Semprimožnik, Janez  Trnava